DZIEŃ MYCIA - 5 WSKAZÓWEK DOTYCZĄCYCH KĄPANIA PIESKÓW

Nawet pies potrzebuje czasami małego SPA

Czy powinieneś kąpać psa? A jeśli tak, to jak często? Uważamy, że psy należy kąpać lub kąpać tak rzadko, jak to możliwe, ale tak często, jak to konieczne. Sierść lub włos psa ma niesamowitą moc samooczyszczania, a przy normalnym suszeniu usuwa się dużo brudu. Pomaga również regularne czesanie. Oczywiście istnieje wiele różnych rodzajów sierści lub włosia. Niektóre są łatwiejsze w utrzymaniu, inne wymagają trochę więcej uwagi.

Cechą wspólną wszystkich psów jest to, że ich skóra jest chroniona specjalną warstwą tłuszczu. Możemy jej zaszkodzić, jeśli kąpiemy zbyt często lub używamy zbyt „ostrych” szamponów. Dlatego psa należy kąpać tylko w wyjątkowych przypadkach, np. po wytarzaniu się w błocie, oborniku lub gnoju.5 wskazówek dotyczących kąpieli psów:

1. Przyzwyczajenie się do wanny.
Śliska podłoga stanowi wyzwanie dla wielu psów. W środku można umieścić gumową matę lub ręcznik, aby pies miał lepszą pozycję.


2. Delikatne płukanie
Nie lej wody  psa bezpośrednio na głowę. Pies może się szybko przestraszyć i wpaść w panikę. Zawsze zaczynamy od nasady ogona, a następnie powoli poruszamy się do przodu.


3. Wybór mydła/szamponu
Aby nie zaatakować naturalnej warstwy ochronnej skóry, należy zastosować szczególnie łagodny środek. Psa dokładnie umyj szamponem, a następnie dokładnie spłucz. Wielu używa szamponów dla dzieci. Istnieją również specjalne szampony dla psów. Ale zwróć szczególną uwagę na składniki. Nie wszystko, co mówi o szamponie dla psów, jest zalecane.


4. Rozluźnij się i nagrodź
Dla większości psów kąpiel/prysznic to dziwna i stresująca sytuacja. Nie spiesz się i pokaż swojemu psu, że to nic złego. Działa z pozytywnym wzmocnieniem, gdy pies jest spokojny i opanowany. Zawsze mamy pod ręką smakołyki. W zamian oboje znoszą prawie wszystko, a teraz lubi nawet wchodzić do wanny.

5. Wysuszyć prawidłowo
Większość psów chce się otrząsnąć jak najszybciej po kąpieli. W ten sposób cała łazienka łącznie z nami nie zostaje zalana. Oczywiście psy można również wysuszyć zwykłym ręcznikiem. Po kąpieli nie powinny jednak leżeć w przeciągu, aby nie przeziębić się. Niektóre psy można również delikatnie wysuszyć suszarką. Po prostu musisz tego spróbować, czy mu się spodoba. Jednak ciepłego powietrza nigdy nie należy kierować w stronę twarzy.

Legowisko dla Psa Soft Stripe 80x65 M

Cena regularna
z 95,00 zł
Cena sprzedaży
z 95,00 zł
Cena regularna
Cena jednostkowa
Translation missing: pl.general.accessibility.unit_price_separator 
Kup teraz