Bezpieczeństwo kota w domu.

Od momentu kiedy przyjmujemy kociaka pod swój dach staje się on panem domu Jako zwierzę terytorialne, dba aby każdy kąt mieszkania był mu dobrze znany lub czasemku niezadowoleniu właścicieli specyficznie oznaczony! Jak szybko dostrzeże każdy posiadacz kota – uwielbia on miejsca niedostępne – wszelkie zakamarki, szafy, kosze i schowki będą jego królestwem.

Mimo swojego eksplorującego trybu życia i genu drapieżcy, warto zadbać o to, aby nasze mieszkanie było dla kota bezpiecznym azylem i polem zabaw. Czasem nieświadomie możemy narazić naszego pupila na niebezpieczeństwo, utratę zdrowia  a nawet śmierć.

Okna i balkony

Warto pamiętać, że nawet najbardziej ułożony lub leniwy z pozoru kot zawsze kieruje się instynktami. Nasze okna i balkony to często jedyna możliwość zetknięcia się domowych kotów ze światem zewnętrznym, tak kuszącym i interesującym co niebezpiecznym. Przelatujący owad lub ptak szybko stanie się obiektem zainteresowania kota, a niezabezpieczony balkon, okno to niestety częsta przyczyna kocich upadków (nie dajcie się zwieść tezie, że koty lądują zawsze na cztery łapy – nie obowiązuje ta reguła przy upadku z wysokości). Kot na balkonie powinien być zawsze pod czujną opieką, ale najlepszym rozwiązaniem jest zabezpieczanie balkonu za pomocą specjalnej konstrukcji z siatką. Zasada ta również dotyczy okien – zamontujmy w nich moskitierę metalową. Zawsze jednak pamiętajmy, aby zamykać okna i balkony ponieważ nawet przy rozchylonym oknie istnieje zagrożenie zaklinowania się kota.

Czasoumilacze

Kot żyje w dwóch trybach – zabawa i regeneracja. Poświęcanie czasu na zabawę z kotem jest niezbędne dla utrzymania kota w dobrej formie – fizycznej i psychicznej. Niestety nawet najbardziej atrakcyjne kocie zabawki mogą stanowić dla kota śmiertelne zagrożenie. Pozostawienie zabawki, która wykonana jest ze wstążek, linek, foli może skończyć w przełyku naszego kotaco może się skończyć przykrą wizytą u weterynarza, dlatego zawsze chowajmy zabawki, które stanową niebezpieczeństwo na czas naszej nieobecności. 

Plants lover?

Tu przykra wiadomość dla przyszłych kociarzy – koty nie staną się wiernymi waszych kolekcjonerskich roślin domowych, co gorsza pomogą pozbyć się wielu okazów. Chętnie będą je zrzucać z parapetów, półek, nadgryzać liście lub traktować jako toaletę.  Niestety większość roślin doniczkowych jest dla kotów trująca, dlatego warto zgłębić temat bezpiecznych dla kota gatunków i natychmiast pozbyć się tych niebezpiecznych. Zatrucia roślinami mogą skończyć się poważnymi konsekwencjami dla kota, utratą zdrowia lub nawet śmiercią. Gwarantujemy – mruczenie kota na waszych kolanach szybko zrekompensuje straty w domowej dżungli!

Im king of my castle!

Z uwagi na koci rodowód – pochodzenie od drapieżnych kotów będzie również z upodobaniem zajmował stanowiska, z których może obserwować całe swoje „stado”. Daje mu to jednocześnie poczucie kontroli i bezpieczeństwa. Mimo to warto przyjrzeć się kocim zwyczajom – czasem zlęknione i zestresowane szukają ucieczki i wyciszenia, wtedy szukają mały i ciasnych przestrzeni, które mogą stać się dla nich ostatecznie pułapką – zdarzają się zaklinowania zwłaszcza małych kociaków. Warto przyjrzeć się naszemu mieszkaniu i zabezpieczyć otwory, szpary i dziury. Dorosły kot potrzebuje nawet do 18 godzin snu na dobę! Aby dać kotu poczucie bezpieczeństwa należy stworzyć mu komfortowe miejsce odpoczynku i snu. Legowiska dla zwierząt należy wybierać z uwzględnieniem wielkości i wagi czworonoga. Legowisko dla kota powinno być umieszczone w zacisznym miejscu, z dala od kuwety. Koty lubią wylegiwać się w ciepłych miejscach dlatego legowisko usytuuj w nasłonecznionym miejscu lub blisko bezpiecznego źródła ciepła np. koło grzejnika. Warto wybrać legowisko dla zwierząt o klasycznym ponadczasowym designie. Legowisko łatwe w czyszczeniu to najlepsze rozwiązanie dla każdego pupila, nie tylko dla kotaDodatkowo można nawet zamówić legowisko z haftem – imieniem Twojego kota! Aby zachęcić kota do korzystania z legowiska pozostaw mu jego smaczki na legowisku, będzie to dodatkowe miłe skojarzenie z tym miejscem. Nigdy nie zabieraj legowiska dla kota lub legowisko dla psa do weterynarza – stworzy to niemiłe skojarzenia.

 

Bezpieczeństwo kota w domu to podstawa – pozwoli mu się rozwijać zgodnie z jego naturalnymi instynktami i trybem życia. Zawsze trzeba mieć na uwadze kocią naturę i jego potrzeby. Zadowolony kot to bezpieczny kot, który z pewnością odwdzięczy się wielką miłością!

Legowisko dla Psa Soft Stripe 80x65 M

Cena regularna
z 95,00 zł
Cena sprzedaży
z 95,00 zł
Cena regularna
Cena jednostkowa
Translation missing: pl.general.accessibility.unit_price_separator 
Kup teraz